UŽ AJ NA ORAVE

V stredu 30.1.2019 sa v telocvični Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne stretli žiaci troch oravských škôl, aby si zmerali svoju šikovnosť v súťažiach minibasket ligy: Základná škola s materskou školou Oravský Podzámok, Cirkevná spojená škola DK a domáci zo ZŠ Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne.

Minibasket liga motivuje deti k športovaniu, je určená tým, ktorí majú radi pohyb a najmä basketbal, pričom nie je podmienkou aby mali deti za sebou pravidelný basketbalový tréning.

Na palubovke sa striedali zápasy 3×3 na dva koše s tímovými  štafetovými súťažami, zameranými na základné herné činnosti jednotlivca: beh, prihrávka, dribling a streľba na kôš.

Deti plnili všetky úlohy s veľkým zanietením a tešili sa z dielčich úspechov. Niektoré súťaže boli také vyrovnané že sa rozhodovalo posledným košom, či prihrávkou :).

Nefalšovaná radosť z víťazného koša.

Žiaci zo “Škrabalky” nenechali nič náhode a pre svojich súťažiacich pripravili na povzbudenie plagát a aj skandovaný pokrik. 

S diplomom za prvé miesto odchádzali spokojní žiaci aj učitelia zo ZŠ s MŠ Oravský Podzámok, na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Petra Škrabáka a na treťom mieste Cirkevná spojená škola.
Organizačne aj personálne pomohol súťaž zabezpečiť MBK Ružomberok pod vedením Tomáša Hacaja, ktorý je zároveň oblastný manažér MBK Ružomberok pre oblasť Oravy
Reportáž z podujatia na TV Mesta Dolný Kubín TU (Archív: Správy piatok 1.2. 2019 od 00:28:26 do 00:29:57)

Posted on 30. januára 2019, in Nezaradené. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: