AŽ 10 ZÁPASOV

Počas posledného januárového víkendu boli naše mládežnícke družstvá v plnom nasadení spolu odohrali 10 “veľkých” zápasov a ml. mini 2 zápasy 3×3. Oddych mala len kategória kadetiek.
Mladšie mini žiačky na turnaji v Banskej Bystrici:

BK ŠKP Banská Bystrica  vs.  MBK Ružomberok 64 : 14 (24:6, 16:4, 18:4, 6:0) Body MBK Ružomberok: Golisová 8, Belková 2, Škutová 2, Jaššáková 2

3×3: 15:5

MBK Ružomberok vs.  BKM Žilina-Závodie   22 : 43 (4:2, 0:22, 18:0, 0:19) Body MBK Ružomberok: Petíková 11, Šušová 7, Neumannová 2, Kuracinová 2

3×3: 9:11

Staršie mini žiačky nedeľa 27.1.

V nedeľu sme vycestovali do Nitry s odhodlaním vyhrať ale zároveň aj s očakávaním čo zápasy prinesú, nakoľko sa jednalo o súpera, ktorého kvality sme vôbec nepoznali.

Trénerka Z.Jarinová: “V 1 zápase sme kládli dôraz na dobrý začiatok, v útoku sme sa zamerali na rýchle protiútoky, ktorým však chýbalo presné zakončenie s úplne vyložených príležitostí spod koša ale aj napriek tomu sme polčas vyhrali 33 :22. Avšak v tretej štvrtine nastal veľký obrat. Nitrianske koše akoby boli pre nás zakliate a naopak náš super čo vystrelil to úspešne. ( túto štvrtinu sme prehrali 16 : 7, takže na začiatku štvrtej štvrtiny na tabuli svietil výsledok 40 :36 pre MBK RBK. Poslednú štvrtinu dievčatá zvládli bravúrne s celkovým výsledkom 57 :41 pre MBK RBK.
Druhý zápas sa celý odvíjal v našej réžii a s prehľadom sme ho dotiahli do víťazného konca s výsledkom 59 : 29 pre MBK RBK.”
  1. zápas: MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 57 : 41 ( 33 : 20) Body MBK Ružomberok: Kajdová S. 16, Jarinová 8, Synaková 8, Oravcová M. 8, Ganobiaková 4, Štefančová L. 4, Labajová 3, Kaplaňová 2, Halaková 2, Rehaneková 2
  2. zápas: MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 59 : 29 ( 27 : 11) Body MBK Ružomberok: Oravcová M. 17, Jarinová 10, Labajová 8, Ganobiaková 6, Škodová 6, Kajdová 4, Synaková 2, Ondrašíková 2, Kaplaňová 2, Halaková 2
mladšie žiačky 26.01.2019
Vedúci družstva T.Klásek: “V sobotu naše družstvo mladších žiačok zakončilo prvú polovicu ligovej súťaže. Na domácej palubovke sme hostili aktuálne druhý celok tabuľky – BAM Poprad.
Na prvom zápase boli naše dievčatá veľmi sústredené a na súpera doslova vyleteli. Hrali s veľkou chuťou a agresivitou, čo súpera určite vyviedlo z rytmu. V obrane sme boli pre naše súperky nepríjemné a v útoku sme hrali s ľahkosťou, vydarilo sa nám niekoľko pekných protiútokov, dievčatá si vyskúšali pozičnú streľbu a aj nejaké herné situácie, ktoré sme cez týždeň na tréningoch skúšali. Takže sme tento zápas úplne ovládli a Popradčanky sme jednoznačne prevalcovali 61 : 14.
O tom, ako sa bude vyvíjať druhý zápas rozhodla už prvá štvrtina. Ako to už býva, po prvom výsledku si dievčatá mysleli, že sa súper porazí sám. Začali sme zbrklo, nedôrazne, akciám chýbala presnosť a strácali sme jednoduché lopty. Poprad vycítil šancu hrať a tak hral. Bol zrazu oveľa agresívnejší, rýchlejší a skúšal čo im dovolíme. Bol z toho zbytočne nervózny zápas. Po celý čas bolo skóre tesné, ale dievčatá nespanikárili, lebo takýchto vyrovnaných zápasov sme v tejto sezóne, hlavne vďaka EGBL, odohrali niekoľko a nejaké skúsenosti sa už z týchto zápasov na dievčatách prejavujú. V poslednej štvrtine sme trpezlivou hrou rozhodli o našom víťazstve 52 : 44 .
Dievčatá chválime, boli sme s nimi veľmi spokojní  🙂
Po polovici súťaže sme tak na prvom mieste našej ligovej tabuľky, so 14 víťazstvami a žiadnou prehrou.”
  1. zápas: MBK Ružomberok – BAM Poprad  61 : 14 (28:5) Body MBK Ružomberok: Oravcová 13, Štefančová 11, Krettová 9, Michaličková, Jarinová 6, Drapáčová 5, Ďuratná 4, Hanáková 3, Panisová, Klásková 2
  2. zápas: MBK Ružomberok – BAM Poprad     52 : 44 (23:21) Body MBK Ružomberok: Oravcová 20, Štefančová 12, Krettová, Michaličová 9, Jarinová 2

FOTO zo zápasov TU

Staršie žiačky
Tréner Igor Vanko: “Do zápasu sme vstúpili zle, ale po oddychovom čase sme zlepšili obranu a prihrávky a prevzali sme taktovku v zápase a prvá štvrtina vyznela pre nás v pomere  23:13. Druhú a tretiu štvrtinu sme kopili zbytočne veľa technických chýb a dostali sme sa do manka mínus 16 bodov. Aj keď sme znova štvrtú štvrtinu odohrali dobre, už nám to stačilo len na prijateľnejší výsledok. Za prvú a štvrtú štvrtinu si dievčatá zaslúžia pochvalu.
FOTO zápasu s Sereďou TU
MBK Ružomberok – BK Lokomotíva Sereď 54 : 64 (29:34) Body MBK Ružomberok: Brózová 13, Sliacka 12, Kubíková 11, Kohútová 6, Hrčková 6, Páteková 2, Horváthová 2, Korčáková 2
Víkendové zápasy v staršej súťaži sme odohrali s množstvom pekných akcií a prechodov do útoku. Proti lídrovi súťaže Slávii Trnava sme sa držali do polovice tretej štvrtiny. S pribúdajúcimi minútami  nám dochádzali sily, veľa sme faulovali, nepremieňali sme trestné hody a vyložené zakončenia. Súper v závere ukázal svoju silu.
Naše dievčatá si za víkendové zápasy zaslúžia pochvalu.”
MBK Ružomberok – BK AŠK Slávia Trnava 48 : 71 (24:25Body MBK Ružomberok: Sliacka 12, Kajdová 9, Kubíková 8, Páteková 6, Kohútová 4, Brózová 4, Korčáková 3, Borovská 2
FOTO zo zápasu s Trnavou TU
Juniorky U17 + 1.liga ženy
Kapitánka družstva Janka Kankrínyová napísala o zápasoch: “V sobotu a v nedeľu sa rozhodovalo o postupe do top 8 kde sa nám podarilo postúpiť. Hralo sa nám veľmi dobre a uvoľnene hlavne v sobotu kde nám prišli pomôcť Saška a Alica. V nedeľu síce v menším počte, ale aj tak sme to zvládli. Tréner nás chválil za dobrú obranu, na ktorej sme si dávali záležať v oboch zápasoch.”
sobota 26.1.
MBK Ružomberok – Spišská Nová Ves 89:34 Body MBK RužomberokBelušová, Moravčíková po 17, Kankríniová 14,  Škvareková 12
Ešte pár fotočiek TU
nedeľa 27.1.
Spišská Nová Ves- MBK Ružomberok 32:57 Body MBK RužomberokKankríniová 18, Uramová, Škvareková po 10