SOBOTA NA VÍŤAZNEJ VLNE

Ťažkých súperov mali na programe túto víkendovú sobotu naše staršie mini aj žiačky, o to väčšia bola radosť, keď na konci všetkých štyroch zápasov svietil na tabuli víťazný MBK Ružomberok.
Za staršie mini žiačky nám napísala trénerka Zuzka Jarinová:
“V sobotu  sme mali možnosť zmerať si sily so súperom s BK AŠK Slávia Trnava , ktorému doteraz patrilo 2. miesto v tabuľke a s ktorým sme sa v našej súťaži stretli po prvý krát.
Obidva zápasy boli počas celého priebehu vyrovnané a dotiahli sme ich do víťazného konca najmä vďaka naše bojovnosti, za ktorú chcem dievčatá pochváliť.  Avšak nevyhli sme sa  množstvu k chýb v útoku a obrane, na ktorých treba ešte popracovať.

Dievčatá vyhrali aj vďaka bojovnosti. V boji o loptu s Trnavčankami naša Veronika Jarinová s č. 21 .

1. zápas: MBK Ružomberok – BK AŠK Slávia Trnava 38:34 (15 : 12) Body MBK Ružomberok: Jarinová 6, Kajdová S. 6, Synaková 5, Mahútová 5, Škodová 4, Štefančová L. 4, Labajová 2, Haláková 2, Oravcová M. 2, Rehaneková 1. Ganobiaková 1
  2. zápas: MBK Ružomberok – BK AŠK Slávia Trnava 38 : 34 (15 : 15) Body MBK Ružomberok: Jarinová 10, Kajdová 6, Synaková 4, Škodová 4, Labajová 4,  Mahútová 3, Štefančová L. 3, Oravcová 2. Ganobiaková 2.

Video z 2.zápasu starších minižiačok:

Viac foto zo zápasu s Trnavou TU a TU
Radostná správa prišla aj z Popradu od trénera žiačok Igora Vanku:
“Do Popradu sme išli s veľkou energiou a túžbou uspieť. Vyšiel nám úvod zápasu, plnili sme si úlohy, ktoré sme si stanovili a prvú štvrtinu sme vyhrali v pomere 19:9, v druhej štvrtine sme pokazili niekoľko prihrávok, zbytočne sme faulovali a súper to využil na vyrovnanie polčasového stavu.

Saskia Borovská č.22 bola so 16 bodmi najlepšou strelkyňou nášho tímu v prvom zápase.

Našťastie nám to neubralo z našej snahy a energie, s ktorou sme vstúpili do zápasu a v tretej štvrtine sme dovolili súperovi zaznamenať len dva body a naše rýchle protiútoky po dobrých doskokoch boli zdrvujúce. Pokračovalo to aj v štvrtej štvrtine a s prehľadom sme doviedli zápas do víťazného konca.

V Poprade sa bojovalo o každú loptu. Janka Páteková sa snaží uchmatnúť loptu súperke.

Do druhého zápasu sme vstúpili tiež s odhodlaním uspieť, čo sme dokázali už v prvom polčase a urobili sme si pohodlný 14 bodový náskok, ktorý sme si ustrážili do konca zápasu, aj keď nám už ubúdali viditeľne sily. Za predvedený výkon patrí dievčatám veľká pochvala a dúfam, že ich to nabudí pre ďalšie úspešné napredovanie a nepoľavia vo svojom úsilí.”

Simona Sliacka s č.14 nahádzala súperkám v druhom zápase 14 bodov.

1. zápas: BAM Poprad – MBK Ružomberok 35 : 53 (27:27Body MBK Ružomberok: Borovská 16, Sliacka 11, Dubovská 9, Kajdová 6, Páteková 4, Korčáková 2, Kôrková 2, Sušienková 2
  2. zápas: BAM Poprad – MBK Ružomberok 26 : 43 (9:23Body MBK Ružomberok: Sliacka 14, Borovská 7, Páteková 6,Kajdová 5, Korčáková 5,   Kôrková 2, Dubovská 2, Sušienková 2

Krátka ukážka z hry našich žiačok od Korčákovcov (y)