SOBOTA NA VÍŤAZNEJ VLNE

Ťažkých súperov mali na programe túto víkendovú sobotu naše staršie mini aj žiačky, o to väčšia bola radosť, keď na konci všetkých štyroch zápasov svietil na tabuli víťazný MBK Ružomberok.
Za staršie mini žiačky nám napísala trénerka Zuzka Jarinová:
“V sobotu  sme mali možnosť zmerať si sily so súperom s BK AŠK Slávia Trnava , ktorému doteraz patrilo 2. miesto v tabuľke a s ktorým sme sa v našej súťaži stretli po prvý krát. 
Obidva zápasy boli počas celého priebehu vyrovnané a dotiahli sme ich do víťazného konca najmä vďaka naše bojovnosti, za ktorú chcem dievčatá pochváliť.  Avšak nevyhli sme sa  množstvu k chýb v útoku a obrane, na ktorých treba ešte popracovať.

Dievčatá vyhrali aj vďaka bojovnosti. V boji o loptu s Trnavčankami naša Veronika Jarinová s č. 21 .

  1. zápas: MBK Ružomberok – BK AŠK Slávia Trnava 38:34 (15 : 12) Body MBK Ružomberok: Jarinová 6, Kajdová S. 6, Synaková 5, Mahútová 5, Škodová 4, Štefančová L. 4, Labajová 2, Haláková 2, Oravcová M. 2, Rehaneková 1. Ganobiaková 1
  2. zápas: MBK Ružomberok – BK AŠK Slávia Trnava 38 : 34 (15 : 15) Body MBK Ružomberok: Jarinová 10, Kajdová 6, Synaková 4, Škodová 4, Labajová 4,  Mahútová 3, Štefančová L. 3, Oravcová 2. Ganobiaková 2.

Video z 2.zápasu starších minižiačok:

Viac foto zo zápasu s Trnavou TU a TU
Radostná správa prišla aj z Popradu od trénera žiačok Igora Vanku:
“Do Popradu sme išli s veľkou energiou a túžbou uspieť. Vyšiel nám úvod zápasu, plnili sme si úlohy, ktoré sme si stanovili a prvú štvrtinu sme vyhrali v pomere 19:9, v druhej štvrtine sme pokazili niekoľko prihrávok, zbytočne sme faulovali a súper to využil na vyrovnanie polčasového stavu.

Saskia Borovská č.22 bola so 16 bodmi najlepšou strelkyňou nášho tímu v prvom zápase.

Našťastie nám to neubralo z našej snahy a energie, s ktorou sme vstúpili do zápasu a v tretej štvrtine sme dovolili súperovi zaznamenať len dva body a naše rýchle protiútoky po dobrých doskokoch boli zdrvujúce. Pokračovalo to aj v štvrtej štvrtine a s prehľadom sme doviedli zápas do víťazného konca.

V Poprade sa bojovalo o každú loptu. Janka Páteková sa snaží uchmatnúť loptu súperke.

Do druhého zápasu sme vstúpili tiež s odhodlaním uspieť, čo sme dokázali už v prvom polčase a urobili sme si pohodlný 14 bodový náskok, ktorý sme si ustrážili do konca zápasu, aj keď nám už ubúdali viditeľne sily. Za predvedený výkon patrí dievčatám veľká pochvala a dúfam, že ich to nabudí pre ďalšie úspešné napredovanie a nepoľavia vo svojom úsilí.”

Simona Sliacka s č.14 nahádzala súperkám v druhom zápase 14 bodov.

  1. zápas: BAM Poprad – MBK Ružomberok 35 : 53 (27:27Body MBK Ružomberok: Borovská 16, Sliacka 11, Dubovská 9, Kajdová 6, Páteková 4, Korčáková 2, Kôrková 2, Sušienková 2
  2. zápas: BAM Poprad – MBK Ružomberok 26 : 43 (9:23Body MBK Ružomberok: Sliacka 14, Borovská 7, Páteková 6,Kajdová 5, Korčáková 5,   Kôrková 2, Dubovská 2, Sušienková 2

Krátka ukážka z hry našich žiačok od Korčákovcov (y)

Fotogaléria od Janka Sliackeho TU

Posted on 20. januára 2019, in Nezaradené. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: