SPOKOJNOSŤ S VÝKONMI_juniorkám to sypalo

Druhý januárový týždeň boli našimi súpermi košické tímy. Maldšie žiačky si zmerali sily s najsilnejším konkurentom v tabuľke Young Angels Košice Yellow a staršie žiačky najprv vycestovali na palubovku CBK 2004 Košice a v nedeľu privítali YA Košice na domácej palubovke.
Mladšie žiačky:
Tomáš Klásek vedúci družstva: “Po štvrtkovom, pre nás dosť nepodarenom prípravnom zápase (so staršími žiačkami), sme dnes už išli naplno ligovými zápasmi na palubovke nášho najväčšieho rivala  Young Angels Košice Yellow. Súboje týchto družstiev bývajú vždy veľmi kvalitné a nervózne, majú potrebný náboj a naviac išlo aj o prvé miesto v doterajšej tabuľke.
Prvé dve štvrtiny oboch zápasov boli ako cez kopirák, kedy sa nás Košice držali iba vďaka našej nedisciplinovanosti v obrane. Priamo do koša sme ich síce bodovo nepúšťali, ale darovali sme im neskutočne veľa trestných hodov, čo bolo príčinou pomerne vyrovnaného skóre a tak isto nám chýbali aj doskoky.
V prvom zápase sme pokazili aj dosť čistých striel spod koša, ale aj keď sa Košice dostali na chvíľku v tretej štvrtine do vedenia, dievčatá nespanikárili a rozvážnosťou sme si vzali zápas späť. Po zbytok zápasu sme už dianie na palubovke kontrolovali a vyhrali  34 : 40.

Druhý zápas sme už od druhej štvrtiny mali plne vo svojich rukách. V hre bolo veľa podarených akcií, hoď a bež, rýchle protiútoky a naša obrana stála po väčšinu zápasu na pevných nohách. Dievčatá hrali s prehľadom, v útoku s rozumom kombinovali a ani na okamih sme nepoľavili. Vyhrali sme zaslúžene  38 : 54.

Celkovo sme veľmi spokojní, ako s predvedenou hrou tak samozrejme aj s výsledkami. Dievčatá si určite zaslúžia pochvalu s akou rozvahou a nasadením oba zápasy zvládli. Po 12 zápasoch tak ostávame i naďalej neporazení, čo len dokazuje ako dobre dievčatá na tréningoch pracujú.

Osobitne musíme poďakovať aj rodičom, ktorých s nami vycestovalo veľmi veľa a vytvorili nám skvelú kulisu, ďakujeme 🙂  🙂

• 1.zápas: Young Angels Košice Yellow U13 – MBK Ružomberok 34 : 40 (17:19) Body MBK Ružomberok: Štefančová, Krettová 11, Oravcová 9, Ďuratná, Hanáková 4, Tišťanová 2
  • 2.zápas: Young Angels Košice Yellow U13 – MBK Ružomberok 38 : 54 (18:22Body MBK Ružomberok: Oravcová 14, Štefančová 13, Jarinová 8, Ďuratná 6, Krettová 5, Michaličková 4, Hanáková, Tišťanová 2

FOTOGALÉRIA zo zápasov od T.Kláska

Staršie žiačky:

Igor Vanko, tréner: “Veľmi zle sme vstúpili do zápasu, súper nás ničil rýchlymi protiútokmi a prvú štvrtinu sme prehrali v pomere 29 : 8. Súperova bola aj tretia štvrtina, ktorú vyhral v pomere 17:11. Nám sa darilo v druhej štvrtine, ktorú sme vyhrali v pomere 15 : 12 a hlavne v štvrtej štvrtine, ktorú sme vyhrali v pomere 24:12. Pozitívom tohto zápasu je, že dievčatá sa na vlastnej koži presvedčili o rýchlom protiútoku CBK a vedia,  na  čo ich tréner upozorňoval už počas tréningov a na čom musia popracovať.
sobota 12.1.2019
CBK 2004 Košice – MBK Ružomberok 70 : 58 (41:23Body MBK Ružomberok: Páteková 11, Sliacka 11, Kubíková 10, Hrčková 8, Kohútová 6, Brózová 5, Kajdová 4, Dubovská 3
Tak ako včera aj dnes sme vstúpili do zápasu zle a prehrali sme prvú štvrtinu 19:5. Druhú štvrtinu sme bojovali, žiadna lopta nebola pre nás stratená a prehrali sme ju 8:10. V druhom polčase dievčatá zabojovali, hrali agresívnejšie v obrane,  rýchlejšie a jednoduchšie v útoku a v  38. minúte sme prehrávali už len o jediný bod 47 : 48. Z veľkej snahy sme už do konca nedali kôš a súper po našich fauloch premenil 4 trestné hody a vyhral zápas. Za obidva zápasy si dievčatá zaslúžia veľkú pochvalu za bojovnosť a predvedený výkon a najmä mladšie hráčky ročníka 2005, ktoré patrili medzi najlepšie na ihrisku.
nedeľa 13.1.2019
MBK Ružomberok – YA Košice 47 : 52 (13:29) Body MBK Ružomberok: Hrčková 9, Sliacka 8, Kohútová 7, Brózová 7, Kubíková 5, Kajdová 5, Páteková 4, Dubovská 2
1. Liga ženy + juniorky:
Sobota 12.01.2019
ŽBK Rožňava – MBK Ružomberok (17:4232:89 Body MBK Ružomberok: Havranová 17, Uramová 14, Mesíková 13

Nedeľa: 13.01.2019                                                                                                                                                          MBK Ružomberok – ŽBK Rožňava (51:20) 120:39 Body MBK Ružomberok: Mesíková 21, Šefranková 18, Havranová 14

Posted on 13. januára 2019, in Nezaradené. Bookmark the permalink. Pridaj komentár.